Nie czekaj, zadzwoń teraz! Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji +48 733 175 138 lub +48 512 666 707

Alpakoterapia

Potwierdzone zostało już naukowo, że poprzez kontakt i przebywanie ze zwierzętami samopoczucie człowieka ulega znacznej poprawie. Powstały specjalne badania, które mówią o pozytywnym oddziaływaniu zwierząt na psychikę ludzką, w wyniku czego zaczęto angażować je do celów terapeutycznych.

Z tego również powodu Ośrodek Terapii Wiosenna współpracuje z Przystanią Nadbrzezie. Mieszkańcami Przystani są nieprzypadkowo alpaki – zwierzęta z rodziny wielbłądowatych o niezwykle przyjaznym i łagodnym usposobieniu. Ich słodki wygląd sprawia, że nie sposób się nie uśmiechnąć, a pozytywne usposobienie jest idealne dla usprawnienia rozwoju człowieka, dlatego alpaki coraz chętniej wykorzystywane są właśnie podczas terapii.

Alpaki to stworzenia ciekawe świata, ludzi, o niezwykle miękkim, nie zawierającym lanoliny – a więc hipoalergicznym runie. Spacery i przysmaki to ich ulubione zajęcia – z natury nie są one bardzo ufne, lecz przysmaki pozwalają przełamać pierwsze lody między człowiekiem a alpaką. Dzięki swojemu łagodnemu usposobieniu, ciekawej behawiorystyce i ogólnej sympatii jaka od nich bije – obcowanie z alpakami przerodziło się w całą osobną część zooterapii zwanej alpakoterapią – niezwykle pomocnej dla ludzi dotkniętych nerwicami, różnego rodzaju fobiami, jak również sprawdzają się świetnie jako element terapii dla osób wychodzących z uzależnienia.

Osoby poddające się leczeniu w Ośrodku Terapii Wiosenna poprzez kontakt i spacery z alpakami – dzięki wyzwalaniu wielkiego ładunku endorfin – są w stanie w sposób naturalny zredukować stres i nastawić się pozytywniej do życia i działania.

Nie czekaj, zadzwoń teraz!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji +48 733 175 138

Dane Kontaktowe

MediRaty