Dlaczego miłość jest taka trudna, życie w związku czy samemu?

Dlaczego miłość jest taka trudna, życie w związku czy samemu?

Razem trudno, a osobno jeszcze gorzej. To prawda stara jak świat. Dlatego dziś coraz więcej osób staje przed jednym z najważniejszych wyborów w swoim życiu — bycia w związku lub też wybrania życia jako singiel. Poznaj wady i zalety obu tych stanów i zdecyduj, która droga jest dla Ciebie lepsza.

 

Czy bycie singlem da Ci szczęście?

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się świadomie na życie w pojedynkę. Bez związku, ślubu, dzieci i codziennych obowiązków, które się z tym wiążą. Single twierdzą, że taki tryb życia daje im wolność, swobodę i możliwość samorealizacji. W końcu już nie muszą poświęcać się dla dobra innych osób. Takie życie jest dla nich często także wygodne. Jednak oprócz tego nie oznacza to izolacji od innych osób. Wręcz przeciwnie single często są duszami towarzystwa, spotykają się z przyjaciółmi, biorą udział w imprezach kulturalnych czy sportowych. Nie mają w domu czekającego z utęsknieniem dziecka, więc więcej czasu spędzają w pracy i poza domem czy realizując swoje pasje. W dodatku samotne życie wcale nie musi tutaj wiązać się z samotnością. Wręcz przeciwnie, może dawać spełnienie i szczęście, ale po prostu zupełnie inne, niż te, którego doświadczają osoby w związkach.

Nie da się ukryć, że taki tryb życia szczególnie przypada do gustu osobom młodym, nowoczesnym oraz mieszkającym w dużych miastach. Najważniejsze jest jednak to, aby świadomie podjąć decyzję o byciu singlem, a nie robić tego z powodu lenistwa, egoizmu czy strachu przed odrzuceniem. W przeciwnym razie osiągnięcie prawdziwego szczęścia może stać się znacznie trudniejsze.

 

Czy życie w związku jest trudne?

Miłość miłości nie jest równa. Nie zawsze oznacza śmiech, motyle w brzuchu i słynny happy end. Codzienność prezentuje się zupełnie inaczej i często bycie w związku oznacza też wiele stresujących i smutnych sytuacji. Tym bardziej, kiedy wiąże się z agresją, chorobami, uzależnieniami czy choćby problemami finansowymi. Przezwyciężenie tych sytuacji staje się kluczem do tego, aby odzyskać dawne uczucie i zacząć czerpać pozytywne emocje z waszej relacji.

Niektórzy, w dużej mierze dotyczy to kobiet, panicznie boją się samotności, dlatego chcą jak najszybciej znaleźć drugą osobę, z którą będą mogły spędzić resztę życia. Wtedy są w stanie nawet ignorować wady partnera, byle tylko pozostać w tej relacji. Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż w gruncie rzeczy powoduje wiele cierpienia i wbrew pozorom naraża na wewnętrzną samotność.

Trzeba pamiętać także o tym, że życie w związku to nie tylko szereg obowiązków i zmartwień, ale też umiejętność dzielenia się oraz nauka ciągłego kompromisu. Dotyczy to głównie majątku, planów czy czasu wolnego.

Jednak oprócz tego to także dzielenie wspólnie trudnych oraz traumatycznych chwil, z których również przecież składa się życie. Dzięki czemu nie musisz przeżywać ich i radzić sobie z nimi samodzielnie. Świadomość, że jest obok Ciebie ktoś, kto wesprze cię słowem, przytuli i po prostu będzie, sprawia, że czujesz się silniejszy.

Bycie singlem kontra bycie w związku? Co wybrać?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, która opcja jest lepsza, a która gorsza. Życie prywatne, uczuciowe to zawsze indywidualny wybór każdej osoby i tak właśnie należy to traktować. Nie ma także najmniejszego sensu oceniać wybory innych osób. W końcu niektórzy lepiej sprawdzą się jako single i będą czuć się z tym wyborem całkowicie usatysfakcjonowani. Z kolei inne osoby osiągną spełnienie tylko jako żony, mężowie czy matki bądź ojcowie. Każdy z nas jest inny i właśnie w taki sposób należy podchodzić do kwestii związków. Najważniejsze jest po prostu wiedzieć, że uczucia do drugiej osoby, małżeństwo czy nawet macierzyństwo nie mogą odebrać Ci Twoich marzeń i pragnień. Jeśli tak właśnie jest, to warto się poważnie zastanowić, czy to, co otrzymujesz w zamian, zapewnia Ci szczęście.

O miłość trzeba walczyć — jeśli tylko jest o co walczyć

Jeśli jesteś w związku i od kilku tygodni czy miesięcy, przestaje się wam układać, to zastanów się, co jest źródłem nieporozumień między wami. Być może problem tkwi w braku czasu, odmiennych poglądach, charakterach czy celach życiowych lub nadmiarze stresu w pracy. Jeśli czujesz, że nadal jest jakieś pozytywne uczucie między wami, to zawalcz o nie. Wybierzcie się do specjalisty, który pomoże naprawić wasze relacje i na nowo cieszyć się waszą miłością. W końcu prawdziwa miłość jest warta walki oraz znalezienia innej drogi, dzięki której naprawicie komunikację między wami i rozpoczniecie nowy etap waszego związku.

Miłość to silne uczucie, które może dawać bardzo wiele pozytywnej energii, ale też czasem przybiera zupełnie odwrotne oblicza. To od Ciebie zależy, czy będziesz ją pielęgnować, czy też pozwolisz się jej wypalić. Najważniejsze jest zawsze to, aby to była Twoja świadoma decyzja i nikt nie wywierał na Ciebie wpływu lub nie stosował przymusu. W końcu dziś nie musisz być w związku, aby czuć się spełnionym i całkowicie szczęśliwym. Najważniejsze jest po prostu to, aby żył tak, jak naprawdę tego pragniesz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Nie ma jeszcze ocen
Loading...

Nie czekaj, zadzwoń teraz!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji +48 733 175 138

Dane Kontaktowe

MediRaty