Nie czekaj, zadzwoń teraz! Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji +48 733 175 138 lub +48 512 666 707

Kadra

Jako jeden z nielicznych zespołów terapeutycznych korzystamy z regularnej superwizji,
prowadzonej przez certyfikowanego superwizora.

Agnieszka Patrzykąt

Posiada ponad 11 lat doświadczenia w pracy z osobami uzależnionymi zarówno w procesie grupowym jak i indywidualnym, w prowadzeniu konsultacji kwalifikujących do leczenia oraz rozmów motywujących do rozpoczęcia terapii zarówno dla członków rodzin jak i osób uzależnionych. Zaangażowana również w tworzenie możliwości do spotkań w ramach tzw. grupy wsparcia dla absolwentów ośrodka leczenia uzależnień oraz rodzin uczestniczących w spotkaniach wsparciowych i psychoedukacyjnych, będąc jednocześnie jedną z osób współprowadzących te spotkania. Od ponad 10 lat pracuje w stacjonarnym ośrodku leczenia osób uzależnionych Wiosenna jako terapeuta i muzykoterapeuta.

Muzykoterapeuta
kwalifikacje zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej pod numerem: 323008

Psychotraumatolog 229910 Dz.U. 2014 poz. 1145
Studia podyplomowe – terapia uzależnień nr ref. 267/DZ/SP/2020/2021
Studia podyplomowe – resocjalizacja
Studia podyplomowe – mediacje rodzinne

Studia podyplomowe – diagnoza psychologiczna – certyfikat

Psychologia -studia jednolite magisterskie obecnie.

Ukończone szkolenia:

Profilaktyka i terapia uzależnień behawioralnych i uzależnień od substancji z elementami interwencji kryzysowej.
Psychologia zaburzeń osobowości. Poznawczo- behawioralne i psychoanalityczne podejście do zaburzeń osobowości.
Kształtowanie zachowań asertywnych.
Diagnoza problemów uzależnień / DPAP 44/05/2022
Tworzenie programów profilaktycznych i psychoedukacyjnych nr z rejestru: TPP 45/05/2022
DDA diagnoza i metody pomocy

Maria Zielonka

psycholog, specjalista terapii uzależnień
 

Jestem magistrem psychologii ze specjalnością psychologii stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Wykształcenie psychologiczne zdobywałam także w Hiszpanii w Universidad de Malaga, a także w Irlandii w University of Limerick. W trakcie studiów odbyłam staże m.in. na oddziale ogólnym, oddziale stacjonarnym leczenia uzależnień oraz dziennym oddziale leczenia uzależnień w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Andrychowie.

Jestem również psychoterapeutką uzależnień w procesie certyfikacji akredytowanym przez Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.

W swojej praktyce wykorzystuję m.in. techniki zaczerpnięte z podejścia poznawczo – behawioralnego, elementy Racjonalnej Terapii Zachowania (RTZ), techniki oparte na uważności, pracy z oddechem oraz pracy wyobrażeniowej.

Swoją wiedzę stale poszerzam biorąc udział w różnych szkoleniach krótkoterminowych, jak np.: Szkolenie Racjonalnej Terapii Zachowania (RTZ I), Terapia osób z uzależnieniami behawioralnymi, Nowe trendy i sposoby pracy z osobami uzależnionymi.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. 

Michał Wagner

Mam na imię Michał; Jestem certyfikowanym terapeutą masażu. Studiowałem na AWF Kraków, ale to masaż i kultura dalekowschodnia stała się moją pasją od kilku lat. Systematycznie uczestniczę w kursach i webinariach aby stale rozwijać swoje umiejętności zawodowe. Na codzień pomagam ukoić ból i zrelaksować się dzięki masażowi i zabiegom SPA. Używam mieszanki technologii i ludzkiego dotyku aby pomóc ludziom wybrać odpowiedni dla nich masaż, muzykę, którą lubią, zapachy, z których są zadowoleni. Najlepszą częścią mojej pracy jest znajdowanie małych sposobów na zadowolenie naszych klientów. Mój cel jest prosty: przynieść radość, relaks i spokój wszystkim moim pacjentom.

Od września 2022 roku, z powodzeniem realizuję w ośrodku terapii uzależnień “WIOSENNA” swój autorski program: „Masaż – brakujące ogniwo w leczeniu uzależnień”. Włączenie masażu do programu terapeutycznego okazało się korzystne na wszystkich etapach rzucania nałogu: odwyku, detoksykacji i abstynencji. Fizyczne, emocjonalne i duchowe składniki zdrowienia mogą być bezpośrednio wykorzystane przez uzdrawiającą moc terapeutycznego dotyku. Skóra, największy organ zmysłów w naszym ciele, jest naszym podstawowym przekaźnikiem do łączenia informacji z naszego otoczenia zewnętrznego z naszym środowiskiem wewnętrznym.

Regularne sesje masażu mogą pomóc pacjentom w uświadomieniu sobie własnego ciała, w tym gdzie i w jakich sytuacjach pojawia się stres i napięcie. Świadomość tych wzorców to krok w kierunku do zdrowego rozpoznawania emocji. Masaż ma wyjątkową zdolność wpływania na wszystkie nasze warstwy istnienia – od płaszczyzny duchowej aż po skład chemiczny naszego ciała włącznie. W procesie walki z nałogiem nasza tożsamość ulega fragmentacji. Uzupełnienie programu leczenia uzależnień terapią technik manualnych ułatwi skuteczny powrót do zdrowia.

Grzegorz Nałęcz Nieniewski

Pedagog resocjalizacyjny.

Od kilkunastu lat zajmuje się problematyką uzależnień. Własną terapię odbył w latach 1996-1997. Studia z pedagogiki o specjalności resocjalizacyjnej w Akademii Ignatianum w Krakowie zakończył w 2014 r. pracą dyplomową nt. “Działalność ośrodka rehabilitacyjno-readaptacyjnego “Dom GWAN” dla osób z nawrotami choroby w Krakowie”. W Ośrodku “Wiosenna” prowadzi warsztaty psychoedukacyjne.

Marta Byrgiel-Olma Kierownik zespołu terapeutycznego

Dyplomowany Psycholog
Specjalista psychoterapii uzależnień certyfikat wydany prze PARPA
Psychoterapeuta w trakcie certyfikacji
Odbyła liczne szkolenia w tym certyfikat ukończenia szkolenia:
– Profilaktyka pomagania pacjentom z nałogami behawioralnymi
– Psychoterapia dzieci
– Poznawczo behawioralna terapia zaburzeń osobowości bordeline

Wieloletnia praca z osobami uzależnionymi w procesie grupowym a także indywidualnym. Kierownik zespołu terapeutycznego w ośrodku leczenia osób uzależnionych Wiosenna. Prowadzenie grup wsparcia dla rodzin osób uzależnionych. Praca z pacjentami indywidualnie w Centrum Terapii Psychologicznej i Uzależnień Vimedic. Prowadzenie prywatnego gabinetu psychologicznego.

Zajmuje się również tematyką kryzysu samoakceptacji, trudności emocjonalnych, niską samooceną. Najważniejsza w pracy z drugim człowiekiem jest otwartość, autentyczność, akceptacja i zapewnienie pacjentom bezpiecznej przestrzeni do rozmowy umożliwiającej rozwój i poprawę jakości życia.

dr Beata Kleber

Zajmuje się kardiologią, a także chorobami wewnętrznymi.

lek. med. Tomasz Piejak

Specjalizuje się w kardiologii.

Anna Kosoń

Od dziecka zafascynowana człowiekiem jako całość, ze szczególnym zastosowaniem sfery psychicznej.
Ukończenie studiów pielęgniarskich otworzyło drogę rozpoczęcia pracy na Oddziale Psychiatrii Dzieci w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. południowy zachód. Ludwika w Krakowie.
Po 3 latach pełnych obowiązków pielęgniarek psychiatrycznych związanych z pracą, jednak nadal stosowanymi terapeutycznymi zajęciami dla osób z problemami takimi jak: zaburzenia obsesyjno – kompulsyjne, zaburzenia zachowania, depresja czy anoreksja.
Uzyskała tytuł nauczyciela Jogi i Medytacji (RYS 200), Pogłębionej relaksacji – Jogi Nidry (RYT 50) oraz Jogi dla dzieci i młodzieży (RYT 50). Regularna praktyka stale uzupełniana o warsztaty i kursy kursów przez kursy z Polski i zagranicy.
Swoje zajęcia praktyczne i techniki poznawcze podczas uczestnictwa w 4 – letnim szkoleniu psychoterapeutycznym w przedszkolu Core Energetics, opierające się na pracy z ciałem. Metoda ta traktuje człowieka całościowo pod uwagę wszystkie poziomy jego istnienia: ciało, umysł, emocje, wolę i ducha (więcej na ten temat dowiesz się na www.coreenergeticspolska.com).
Współprowadzi warsztaty, grupy terapeutyczne w nurcie psychosomatoterapeutycznych (od 2019 roku).
Prowadzi także grupowe zajęcia psychosomatoterapeutyczne typu joga dla dorosłych na Oddziale Dziennika Pobytu w Pro Vita Centrum Zdrowia Psychicznego i Terapii Uzależnienia Krakowa (od 2020 roku).
Swoje zainteresowania łączy prowadząc badania nad psychosomatoterapią i połączeniami w tym celu technik jogi. Jak wynika z przeprowadzonych badań zachodniego połączenia systemu jogi jest Core Energetics.

„Moim celem jest wprowadzenie równowagi
w dzisiejszy pędzel i przepełniony bodźcami świata”

Psychosomatoterapia pojmuje ciało i psychikę jako integralną całość. Wszystko, co robimy ze swoim ciałem, ma wpływ na psychikę i odwrotnie. Zaniedbanie ciała sprawia, że ​​zaczyna chorować umysł
i dusza. Cierpienie psychiczne przedstawiają twój wyraz w dolegliwościach ciała. Psychosomatoterapia to oddziaływanie na ciało poprzez specjalnie dobrane ćwiczenia, które wpływają na psychikę na głębokość poziomu. Dzięki temu z różnych części ciała uwalniają się emocje, które są tam ukryte i zablokowane.
Techniki psychosomatoterapeutyczne opracowują się coraz bardziej popularne wśród osób zmagających się z problemami natury psychicznej, w tym uzależnionych.

Nie czekaj, zadzwoń teraz!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji +48 733 175 138

Dane Kontaktowe

MediRaty