Nie czekaj, zadzwoń teraz! Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji +48 733 175 138 lub +48 512 666 707

Kadra

Jako jeden z nielicznych zespołów terapeutycznych korzystamy z regularnej superwizji,
prowadzonej przez certyfikowanego superwizora.

Agnieszka Patrzykąt Kierownik zespołu terapeutycznego

Posiada ponad 10 lat doświadczenia w pracy z osobami uzależnionymi.

Muzykoterapeuta
kwalifikacje zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej pod numerem: 323008

Psychotraumatolog 229910  Dz.U. 2014 poz. 1145

Studia podyplomoweterapia uzależnień nr ref. 267/DZ/SP/2020/2021
Studia podyplomowe – resocjalizacja
Studia podyplomowe – mediacje rodzinne

Psychologia -studia jednolite magisterskie  obecnie Posiada wieloletnie  doświadczenie w prowadzeniu konsultacji kwalifikujących do leczenia oraz rozmów motywujących do rozpoczęcia terapii zarówno dla członków rodzin jak i osób uzależnionych. Zaangażowana również w tworzenie możliwości do spotkań w ramach tzw. grupy wsparcia dla absolwentów ośrodka oraz rodzin uczestniczących w spotkaniach wsparciowych i psychoedukacyjnych, będąc jednocześnie jedną z osób współprowadzących te spotkania.

Ukończone szkolenia:

  • Profilaktyka i terapia uzależnień behawioralnych i uzależnień od substancji z elementami interwencji kryzysowej.
  • Psychologia zaburzeń osobowości. Poznawczo- behawioralne i psychoanalityczne podejście do zaburzeń osobowości.
  • Kształtowanie zachowań asertywnych.
  • Diagnoza problemów uzależnień / DPAP 44/05/2022
  • Tworzenie programów profilaktycznych i psychoedukacyjnych nr z rejestru: TPP 45/05/2022
  • DDA diagnoza i metody pomocy

Maria Zielonka

psycholog, specjalista terapii uzależnień
 

Jestem magistrem psychologii ze specjalnością psychologii stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Wykształcenie psychologiczne zdobywałam także w Hiszpanii w Universidad de Malaga, a także w Irlandii w University of Limerick. W trakcie studiów odbyłam staże m.in. na oddziale ogólnym, oddziale stacjonarnym leczenia uzależnień oraz dziennym oddziale leczenia uzależnień w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Andrychowie.

Jestem również psychoterapeutką uzależnień w procesie certyfikacji akredytowanym przez Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.

W swojej praktyce wykorzystuję m.in. techniki zaczerpnięte z podejścia poznawczo – behawioralnego, elementy Racjonalnej Terapii Zachowania (RTZ), techniki oparte na uważności, pracy z oddechem oraz pracy wyobrażeniowej.

Swoją wiedzę stale poszerzam biorąc udział w różnych szkoleniach krótkoterminowych, jak np.: Szkolenie Racjonalnej Terapii Zachowania (RTZ I), Terapia osób z uzależnieniami behawioralnymi, Nowe trendy i sposoby pracy z osobami uzależnionymi.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. 

Jarosław Kotula

Posiada doświadczenie w pracy z dorosłymi i młodocianymi Pacjentami uzależnionymi. 
Instruktor terapii uzależnień nr cer. 992/I/2021 Krajowe Biuro Przeciwdziałania Narkomanii
Prowadził terapię grupową dla osób osadzonych.
Posiada kwalifikacje do pracy z młodzieżą uzależnioną na podstawie projektu  “Młody- Dorosły”
Ukończył szkolenie z Dialogu motywacyjnego i diagnostyki uzależnień. Posiada ogromne doświadczenie w prowadzeniu warsztatów i grup terapeutycznych w zagadnieniach agresji, hejtu i cyberprzestępczości. 
Obecnie pracuje jako terapeuta i prowadzący grupę psychoedukacyjną dla osób współuzależnionych.

Grzegorz Nałęcz Nieniewski

Pedagog resocjalizacyjny.

Od kilkunastu lat zajmuje się problematyką uzależnień. Własną terapię odbył w latach 1996-1997. Studia z pedagogiki o specjalności resocjalizacyjnej w Akademii Ignatianum w Krakowie zakończył w 2014 r. pracą dyplomową nt. “Działalność ośrodka rehabilitacyjno-readaptacyjnego “Dom GWAN” dla osób z nawrotami choroby w Krakowie”. W Ośrodku “Wiosenna” prowadzi warsztaty psychoedukacyjne.

Marta Byrgiel-Olma

psycholog oraz specjalistą psychoterapii uzależnień

Studia psychologiczne ukończyłam w GWSH w Katowicach. Studia podyplomowe ukończyłam na Uniwersytecie Humanistyczno- Społecznym SWPS w Katowicach. Od ponad roku posiadam certyfikat PARPA specjalisty psychoterapii uzależnień. Przez ponad cztery lata pracowałam w Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia z pacjentami uzależnionymi, współuzależnionymi, Dorosłymi Dziećmi Alkoholików bądź Dorosłymi Dziećmi z Rodzin Dysfunkcyjnych. Zajmuje się również tematyką kryzysu, samoakceptacji, trudnościami emocjonalnymi, niską samooceną.
W pracy z drugim człowiekiem najważniejsza jest dla mnie autentyczność, otwartość i akceptacja. Zapewniam swoim pacjentom bezpieczną przestrzeń rozmowy umożliwiającą rozwój i poprawę jakości życia. Posiadam prywatny gabinet psychologiczny.

dr Beata Kleber

Zajmuje się kardiologią, a także chorobami wewnętrznymi.

lek. med. Tomasz Piejak

Specjalizuje się w kardiologii.

Anna Kosoń

Od dziecka zafascynowana człowiekiem jako całość, ze szczególnym zastosowaniem sfery psychicznej.
Ukończenie studiów pielęgniarskich otworzyło drogę rozpoczęcia pracy na Oddziale Psychiatrii Dzieci w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. południowy zachód. Ludwika w Krakowie.
Po 3 latach pełnych obowiązków pielęgniarek psychiatrycznych związanych z pracą, jednak nadal stosowanymi terapeutycznymi zajęciami dla osób z problemami takimi jak: zaburzenia obsesyjno – kompulsyjne, zaburzenia zachowania, depresja czy anoreksja.
Uzyskała tytuł nauczyciela Jogi i Medytacji (RYS 200), Pogłębionej relaksacji – Jogi Nidry (RYT 50) oraz Jogi dla dzieci i młodzieży (RYT 50). Regularna praktyka stale uzupełniana o warsztaty i kursy kursów przez kursy z Polski i zagranicy.
Swoje zajęcia praktyczne i techniki poznawcze podczas uczestnictwa w 4 – letnim szkoleniu psychoterapeutycznym w przedszkolu Core Energetics, opierające się na pracy z ciałem. Metoda ta traktuje człowieka całościowo pod uwagę wszystkie poziomy jego istnienia: ciało, umysł, emocje, wolę i ducha (więcej na ten temat dowiesz się na www.coreenergeticspolska.com).
Współprowadzi warsztaty, grupy terapeutyczne w nurcie psychosomatoterapeutycznych (od 2019 roku).
Prowadzi także grupowe zajęcia psychosomatoterapeutyczne typu joga dla dorosłych na Oddziale Dziennika Pobytu w Pro Vita Centrum Zdrowia Psychicznego i Terapii Uzależnienia Krakowa (od 2020 roku).
Swoje zainteresowania łączy prowadząc badania nad psychosomatoterapią i połączeniami w tym celu technik jogi. Jak wynika z przeprowadzonych badań zachodniego połączenia systemu jogi jest Core Energetics.

„Moim celem jest wprowadzenie równowagi
w dzisiejszy pędzel i przepełniony bodźcami świata”

Psychosomatoterapia pojmuje ciało i psychikę jako integralną całość. Wszystko, co robimy ze swoim ciałem, ma wpływ na psychikę i odwrotnie. Zaniedbanie ciała sprawia, że ​​zaczyna chorować umysł
i dusza. Cierpienie psychiczne przedstawiają twój wyraz w dolegliwościach ciała. Psychosomatoterapia to oddziaływanie na ciało poprzez specjalnie dobrane ćwiczenia, które wpływają na psychikę na głębokość poziomu. Dzięki temu z różnych części ciała uwalniają się emocje, które są tam ukryte i zablokowane.
Techniki psychosomatoterapeutyczne opracowują się coraz bardziej popularne wśród osób zmagających się z problemami natury psychicznej, w tym uzależnionych.

Nie czekaj, zadzwoń teraz!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji +48 733 175 138

Dane Kontaktowe

MediRaty