Leczenie alkoholizmu – odwyk i skuteczna terapia

Leczenie alkoholizmu jest trudne, ale wykonalne.
Alkoholizm jak każda choroba ma określone objawy w których diagnozujemy chorobę alkoholową.

Objawami uzależnienia od alkoholu ( alkoholizmu ) są:

Głód Alkoholu

Silna, nieodparta potrzeba napicia się alkoholu

Utrata Kontroli

Nie można przewidzieć jak potoczy się rozpoczęte picie, nie wychodzą założenia typu “tylko jedno piwo, jeden kieliszek”

Zespół Abstynencyjny

po odstawieniu niepokój, drżenia mięśniowe, bezsenność,nadciśnienie, potliwość, rozdrażnienie, lęk i in.

Picie alkoholu w celu złagodzenia objawów abstynencyjnych

i poczucie sensowności takiego działania

Zmiana tolerancji na alkohol

Najczęściej w początkowym okresie wzrastająca (“mocna głowa”) a później w miarę rozwoju alkoholizmu zmieniająca się, jednego dnia dużo, następnego niewielka ilość alkoholu doprowadza do upicia się

Zaniedbywanie i w efekcie rezygnacja z alternatywnych do picia alkohol przyjemności

Powroty do picia

mimo wiedzy o uzależnieniu, szkodliwości picia

Zawężenie repertuaru

Zachowań związanych z piciem do 1-2 wzorców

Jeżeli co najmniej trzy z wymienionych ośmiu objawów wystąpiły w ciągu ostatniego roku to możemy powiedzieć, że ta osoba jest uzależniona od alkoholu.

Leczenie Alkoholizmu

Bardzo ważne :

To nie prawda,  że za picie jest odpowiedzialny brak silnej woli, zły charakter lub inne tego typu stwierdzenia. To jest choroba, ciężka choroba. Jak już wiemy, że to nie tylko zwyczajne picie towarzyskie, ale uzależnienie czyli choroba alkoholowa to należy ją leczyć.

Leczenie alkoholizmu to odwyk. Osoba uzależniona broni się rękami i nogami ponieważ uważa, że przebywanie na odwyku alkoholowym to wstyd. Pić nie ale leczyć się z uzależnienia to porażka. Pobyt w ośrodku leczenia uzależnień wg osoby uzależnionej to nie dla niego, to inni powinni się leczyć itp.

Aby przełamać ten system zaprzeczania i obronę przed leczeniem w ośrodku terapii uzależnień potrzeba mocnej i zdecydowanej postawy rodziny, bliskich. Najlepsze efekty daje profesjonalnie przygotowana ( we współpracy z personelem ośrodka leczenia alkoholizmu ) interwencja wobec osoby uzależnionej. Interwencja polega na skonfrontowaniu osoby chorej z konsekwencjami jego / jej/ alkoholizmu i postawieniu przed wyborem albo leczenie z własnego wyboru w dobrym ośrodku terapii uzależnienia albo nieprzyjemne działania aż do zgłoszenia na tzw leczenie przymusowe.

Choroba alkoholowa – zespół uzależnienia od alkoholu

Na czym polega leczenie alkoholizmu i jakie są jego objawy?

Alkoholizm a bardziej medycznie, a mniej stereotypowo zespół uzależnienia od alkoholu, uzależnienie od alkoholu do chorób jednej z najcięższych do leczenia.
Ok 20% tych, które zaczęły spożywać alkohol odkryć, że oprócz walorów smakowych uwzględniać coś więcej. Byli nieśmiali po alkoholu są odważni, byli smutni są radośni, umieją być duszą towarzystwa, mówić do czego bali się dzieje na trzeźwie itp. Czy trzeba uwzględnić to w życiu, a nie umieć albo nie próbować tego inaczej obejmować. I zaczynają pić częściej, więcej. Stosuj alkohol na różne bolączki życiowe, bo skoro pomaga w jednym, aby pomóc w czym innym.

Nie czekaj, zadzwoń teraz!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji +48 733 175 138

Dane Kontaktowe

MediRaty