Leczenie uzależnienia od narkotyków

Narkomania - co to takiego?

Narkomania to nic innego jak choroba i tak, jak w przypadku wszystkich innych schorzeń może dotknąć każdego. Narkomania, czyli uzależnienie od narkotyków – substancje chemiczne, wpływające na czynność mózgu. Jest to zaburzenie postępujące, które dotyczą powolnego wyzwolenia ciała, w przypadku zastosowania ciągłego i możliwego leczenia nawet u osób uzależnionych.

Charakterystyczną cechą narkomanii jest tzw. głód narkotykowy, czyli przymus sięgania po środek odurzający, od związku zależnego się psychicznie lub fizycznie. Narkomani z czasem używanym przyjmowaniem coraz większa ilość substancji psychoaktywnych, aby uzyskać efekt taki sam, jak na początku choroby, co powoduje przedawkowanie.

Narkomania to choroba, która jest problemem z punktu widzenia medycznego, społecznego, kulturowego, a nawet zastosowania. Unijne choroby leżą wśród tych produktów osobowości, jak i środowisko.

 

Przyczyny uzależnienia od narkotyków

Choroba, jaką jest narkomania, może mieć wiele różnych przyczyn, często najczęstszymi powodami są społeczne Spowodowane jest to zaimponowaniem znajomych, jak i chęć czy też trzeba naśladować innych.

Najczęstsze uzależnienia od narkotyków to również:

-problemy w domu, ucieczka od problemów zewnętrznych,

– brak akceptacji, obniżone poczucie wartości wartości,

-wpływ wokół, grupa rówieśnicza,

-ciekawość, chęć przeżycia intensywnych wrażeń,

– stres, niski poziom tolerancji na frustracje.

Objawy uzależnienia od narkotyków

Charakterystycznym objawem narkotykowego uzależnienia jest silna potrzeba zażycia coraz większych  dawek substancji odurzających. Symptomy uzależnienia od narkotyków występują na bardzo wielu płaszczyznach, dlatego narkomania jest problemem społecznym. Osoba uzależniona stopniowo oddala się od najbliższych. Bardzo często zdarza się, że ma problemy w nawiązywaniu i utrzymywaniu kontaktów. Uzależnieniu towarzyszy również drażliwość i nerwowość. W przypadku osób uzależnionych od narkotyków dochodzi do zaniedbania codziennych obowiązków, dlatego narkomania stanowi duży problem społeczny. Chory zmagający się z narkomanią koncentruje się wyłącznie na zdobywaniu narkotyków – jest to jego priorytet. Objawy narkomanii są liczne, a do podstawowych można liczyć zespół abstynencyjny, który objawia się drżeniem rąk oraz mięśni. Chory może mieć wzmożoną potliwość, utrudnioną koncentrację, a także depresją i omamy. Narkomanii nie należy lekceważyć.

Leczenie narkomanii w ośrodku terapii Wiosenna

 

Nasi pacjenci skutecznie wracają do zdrowia i życia codziennego. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie oraz zapewniamy pełną anonimowość. W naszym ośrodku już podczas pierwszej wizyty postawimy diagnozę Twojego problemu – uzyskasz odpowiedź co tak naprawdę, powoduje Twój nałóg. Nasi specjaliści stworzą indywidualnie dobrany program do Twoich potrzeb. Każdy przypadek jest inny, dlatego czas leczenia uzależnienia od narkotyków jest różny. Jest zależny od stopnia zaawansowania choroby oraz podejścia pacjenta do problemu. Z pewnością narkomania to choroba, której leczenie to długi i żmudny proces, wymagający od nas, jak i od osoby uzależnionej dużo cierpliwości. W procesie leczenia warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, takich jak w naszym ośrodku Wiosenna.

Nie czekaj, zadzwoń teraz!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji +48 733 175 138

Dane Kontaktowe

MediRaty