Terapia pogłębiona

Po zakończeniu podstawowego etapu terapii to start w sprawdzaniu umiejętności nabytych w leczeniu w codziennym życiu. Powstrzymywanie się od picia, grania, brania, radzenie sobie ze stresem na trzeźwo to początek procesu akceptowania faktu choroby, w tym uznania bezsilności, rozumienia możliwości i ograniczeń jakie uzależnienie wprowadza w życie każdej chorej osoby. Wiele sytuacji, zdarzeń, odczuć zmian w relacjach rodzinnych i zawodowych na trzeźwo może budzić niepewność, obawy, ciekawość ale i złość na wysiłek potrzebny do utrzymania abstynencji. Jest to normalny element tzw. „ procesu zdrowienia”. By pomóc przejść osobom uzależnionym przez ten etap stabilnie zalecana jest kontynuacja terapii. Odbywa się to poprzez uczestnictwo w terapii indywidualnej i ambulatoryjnej grupie zaawansowanej.

W Ośrodku „Wiosenna” z każdym pacjentem budujemy plan działań wspierających zdrowienie po terapii podstawowej, wskazując możliwości kontynuacji leczenia w regionie pacjenta lub przyjmując go do terapii ambulatoryjnej w Ośrodku.

Proponujemy regularny indywidualny kontakt terapeutyczny oraz trwającą 6 miesięcy, odbywającą się raz w tygodniu grupę zaawansowaną. Program grupy obejmuje wzmacnianie kompetencji osoby uzależnionej do rozpoznawania zagrożeń związanych z nawrotem choroby i pogłębianie umiejętności psychospołecznych potrzebnych do świadomego i udanego życia na trzeźwo.

Udział w grupie jest możliwy dla absolwentów Ośrodka, utrzymujących minimum miesięczną abstynencję oraz dla osób po leczeniu podstawowym w innej placówce, utrzymujących abstynencje. Kwalifikacje do grupy odbywają się poprzez konsultację z terapeutami prowadzącymi grupę.

Praca nad sobą w procesie zdrowienia, poza stabilizacją trzeźwości ujawnia często osobowościowe, urazowe, wynikające z zaniedbań i utrat problemy osobiste pacjentów, istniejące u źródeł rozwoju uzależnienia. Stanowi to przesłankę dla konkretnych osób do podjęcia psychoterapii, nazywamy to terapią pogłębioną. Ośrodek udziela pomocy wszystkim osobom zainteresowanym podjęciem psychoterapii poprzez oferowanie psychoterapii indywidualnej oraz kierowanie do specjalistów realizujących leczenie na tym etapie.

W celu otrzymania informacji na temat rozpoczęcia terapii pogłębionej prosimy o kontakt telefoniczny aby umówić się na konsultację.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Nie ma jeszcze ocen
Loading...

Nie czekaj, zadzwoń teraz!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji +48 733 175 138

Dane Kontaktowe

MediRaty