Związek na odległość

Związki na odległość są coraz powszechniejsze. Zazwyczaj spotykamy swojego wybranka w sieci albo dzięki niej podtrzymujemy bliskość, choć w realu dzielą nas setki czy tysiące kilometrów. Jednak czy taka miłość może przetrwać? Jak ocalić taki związek, który zdominowany jest przez niepewność, tęsknotę i uczucie osamotnienia?

Związek na odległość bez wątpienia wymaga dużej cierpliwości, empatii, troski i zaufania od obu partnerów. W przerażającym tempie zmienia się rynek pracy i oczekiwania względem ludzi. Studia, praca za granicą lub częste wyjazdy służbowe nie są już niczym zaskakującym.

Jak utrzymać związek na odległość?

Związki na odległość wymagają dużego zaangażowania. Należy przygotować się na to, że taka relacja wymaga większego wkładu pracy, niż w przypadku tradycyjnego związku. Najważniejszym celem powinno być zbudowanie stałego i mocnego fundamentu, na którym opierać się będzie cały związek. Podstawą jest szczerość i zaufanie. Warto pamiętać, aby nie nadużywać zaufania drugiej strony, tylko dzielić się ze sobą wątpliwościami i przemyśleniami. Warto ustalić najlepszą porę kontaktu, czyli kto i o której zadzwoni lub napisze. Nie warto czekać aż do wieczora, kiedy jest się zmęczonym, więc i relacja z minionego dnia może być ograniczona. Niezwykle miłe może być wysyłanie sobie spontanicznych wiadomości w ciągu dnia. Z pewnością znajdzie się chwila, aby napisać choćby jedno zdanie. Ważne, aby partner był częścią Twojego życia, Twojej codzienności. Z wirtualnych spotkań zróbcie sobie rutynę, która da Wam poczucie ciągłego kontaktu. Bardzo ważna jest regularność i powtarzalność. Obie strony muszą czuć, że faktycznie partner jest dla nich osiągalny. Zbudowanie silnej i szczerej relacji pomoże przetrwać dni rozłąki i zbuduje poczucie bliskości.

Jak się zachować, kiedy nadejdzie pora spotkania?

Każdy, kto był kiedykolwiek w związku na odległość, wie, że oczekiwanie na spotkanie partnera w realu to odliczanie dni, pełne emocji i narastającej ekscytacji. Często wyobrażamy sobie, że spotkania po tak długim czasie muszą być idealne i kreujemy zbyt duże oczekiwania względem nich. Część z nich z pewnością będzie obfitowała w beztroski czas i zostawi za sobą mnóstwo przyjemnych wspomnień. Jednak warto przygotować się, że część może minąć w odmienny sposób. Może pojawić się nuda, rozczarowanie lub nawet kłótnie. Warto jednak za wszelką cenę wybaczać sobie potknięcia i chwile słabości. Nie wszystko musi udawać się perfekcyjnie. Aby uniknąć takich sytuacji, dobrze jest ustalić rozsądny plan działania po przyjeździe, z uwzględnieniem czasu dla rodziny, przyjaciół i innych bliskich osób.

Wyjdź z inicjatywą i fantazjuj

W przypadku tradycyjnych związków jest wiele sposobów na to, by wzajemnie się zaskakiwać. Jednak w związku na odległość jest to utrudnione. Dlatego postarajcie się od czasu do czasu być spontaniczni. Świetnym pomysłem mogą być niezapowiedziane odwiedziny, weekendowy wyjazd, lub wysłanie drugiej połówce nawet drobnego upominku. Żyjemy w dobie Internetu, więc kreatywność nie zna granic. Możecie pograć razem w grę sieciową albo umówić, że o konkretnej godzinie oglądacie wybrany film. W związku na odległość trzeba trochę pogłówkować, ale w końcu robicie to dla siebie, więc jest to coś wyjątkowego.

Kto powiedział, że w związku na odległość nie można zachować intymności i sprawić sobie przyjemności? Wszystko jest możliwe, tylko warto obmyślić odpowiedni sposób. Między innymi możecie wysyłać sobie śmiałe zdjęcia, opowiadając o swoich fantazjach. Nie ma co ukrywać, że potrzebuje tego każdy człowiek. Warto jest trochę pofantazjować, a odważne marzenia wcielić w życie podczas najbliższego spotkania.

Związek na odległość

O czym pamiętać?

Najważniejsze to być szczerym wobec swojego partnera. Rozmawiajcie o swoich obawach i niepewnościach związanych z wszelkimi sprawami. Dzielcie się swoimi poglądami, po prostu rozmawiajcie na każdy temat, tak jakbyście robili to w cztery oczy. Jednak warto zaznaczyć, aby nie popadać przy tym w obsesję. Jeżeli chcesz podzielić się nowiną z partnerem, a on akurat nie odbiera telefonu, to nie oznacza, że za Twoimi plecami się z kimś umówił. Wiele osób tak sądzi, tworząc tym samy niepotrzebne spory i kłótnie. O takich tematach też warto rozmawiać i wyznaczyć sobie pewne granice. Ważne, abyście byli dla siebie wsparciem. Nieobecność nie zwalnia z obowiązku bycia wsparciem dla partnera.

Nie ma jednej konkretnej porady na związki na odległość. To wszystko zależy od zaangażowania i chęci obu partnerów. Jeśli jesteście ze sobą już dość długo i wiecie, że chcecie dalej być razem, warto porozmawiać na temat waszej wspólnej przyszłości. Nie będziecie przecież w nieskończoność żyć na odległość, powinniście więc zastanowić się, co dalej. Może już czas razem zamieszkać lub pomyśleć o przeprowadzce do innego miasta? Wszystko przed Wami, najważniejsze jednak, aby przejść przez to razem.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Nie ma jeszcze ocen
Loading...

Nie czekaj, zadzwoń teraz!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji +48 733 175 138

Dane Kontaktowe

MediRaty